Dotclear 2 sysInfo module - en to el translation catalogue (206 entries)

en: System Information
el: Πληροφορίες συστήματος

en: Display debug information on each public page
el: Εμφάνιση πληροφοριών εντοπισμού σφαλμάτων σε κάθε δημόσια σελίδα

en: Only if an administrator is connected
el: Μόνο αν είναι συνδεδεμένος ένας διαχειριστής

en: You may use FrontendSession plugin to permit administrator connection on public page.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το πρόσθετο FrontendSession για να επιτρέψετε τη σύνδεση διαχειριστή σε δημόσια σελίδα.

en: Releases in attic
el: Απελευθερώσεις στη σοφίτα

en: …
el: ...

en: (empty)
el: (άδειο)

en: Report
el: Αναφορά

en: Download report
el: Λήψη έκθεσης

en: Report empty
el: Αναφορά κενή

en: Public behaviours list
el: Κατάλογος δημόσιων συμπεριφορών

en: Template tags list
el: Λίστα ετικετών προτύπου

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Values
el: Τιμές

en: Admin registered URLs
el: Admin καταχωρημένες διευθύνσεις URL

en: Name
el: Όνομα

en: Query string
el: Συμβολοσειρά ερωτήματος

en: Antispam filters
el: Φίλτρα Antispam

en: Disabled
el: Άτομα με ειδικές ανάγκες

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Login/Password
el: Σύνδεση/Παρόδος

en: 2 factors authentication
el: Πιστοποίηση 2 παραγόντων

en: 3rd party applications connections
el: Συνδέσεις εφαρμογών 3ου μέρους

en: Passkey sign in
el: Σύνδεση με κλειδί πρόσβασης

en: Authentication methods
el: Μέθοδοι ελέγχου ταυτότητας

en: Type
el: Τύπος

en: Provider
el: Πάροχος

en: Properties:
el: Ιδιότητες:

en: Empty
el: Άδειο

en: Root prefix:
el: Πρόθεμα ρίζας:

en: Namespaces
el: Χώροι ονομάτων

en: Display public behaviours
el: Εμφάνιση δημόσιων συμπεριφορών

en: Behaviours list
el: Κατάλογος συμπεριφορών

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Dotclear release
el: Αποδέσμευση Dotclear

en: Key
el: Βασικό

en: Dotclear configuration
el: Διαμόρφωση Dotclear

en: (see inc/config.php)
el: (βλέπε inc/config.php)

en: Dotclear constants
el: Σταθερές Dotclear

en: Constant
el: Σταθερή

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: DB drivers
el: Προγράμματα οδήγησης DB

en: Driver
el: Οδηγός

en: Driver name
el: Όνομα οδηγού

en: Registered Exceptions
el: Εγγεγραμμένες εξαιρέσεις

en: Writable
el: Γράψιμο

en: Readonly
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Unknown
el: Άγνωστος

en: Dotclear folders and files
el: Dotclear φάκελοι και αρχεία

en: Path
el: Διαδρομή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Editors and their supported syntaxes
el: Επεξεργαστές και τα υποστηριζόμενα συντακτικά τους

en: Editor
el: Εκδότης

en: Syntax
el: Σύνταξη

en: Global variables
el: Παγκόσμιες μεταβλητές

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Not readable
el: Δεν διαβάζεται

en: Everything is fine.
el: Όλα είναι μια χαρά.

en: Unable to read digests file.
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου digests.

en: Dotclear digest integrity
el: Ακεραιότητα του Dotclear digest

en: File
el: Αρχείο

en: md5 (experimental)
el: md5 (πειραματικό)

en: Locales
el: Μεταφράσεις

en: English (source)
el: Αγγλικά (πηγή)

en: Types of permission
el: Τύποι αδειών

en: Plugins (in loading order)
el: Plugins (με σειρά φόρτωσης)

en:  (priority, name)
el:  (προτεραιότητα, όνομα)

en: Plugin id
el: Id του πρόσθετου

en: Entry types
el: Τύποι εισόδου

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Admin URL
el: URL διαχειριστή

en: List admin URL
el: URL διαχειριστή λίστας

en: Public URL
el: Δημόσια διεύθυνση URL

en:  from:
el:  από:

en: Repository is unreachable
el: Το αποθετήριο δεν είναι προσβάσιμο

en: in cache
el: στη μνήμη cache

en: Repository content
el: Περιεχόμενο αποθετηρίου

en: Repositories
el: Αποθετήρια

en: Repository plugins list
el: Λίστα πρόσθετων αποθετηρίου

en: Plugin ID
el: Αναγνωριστικό πρόσθετου

en: Repository themes list
el: Λίστα θεμάτων αποθετηρίου

en: Theme ID
el: Αναγνωριστικό θέματος

en: Repository plugins list (alternate repositories)
el: Λίστα πρόσθετων αποθετηρίων (εναλλακτικά αποθετήρια)

en: Repository themes list (alternate repositories)
el: Λίστα θεμάτων αποθετηρίου (εναλλακτικά αποθετήρια)

en: REST methods
el: Μέθοδοι REST

en: Method
el: Μέθοδος

en: Static cache directory does not exists
el: Ο στατικός κατάλογος cache δεν υπάρχει

en: Static cache directory is not readable
el: Ο στατικός κατάλογος cache δεν είναι αναγνώσιμος

en: List of static cache files in
el: Κατάλογος των στατικών αρχείων cache στο

en: last update:
el: τελευταία ενημέρωση:

en: URL converter
el: Μετατροπέας URL

en: Cache subpath
el: Υποδιαδρομή κρυφής μνήμης

en: Cache file
el: Αρχείο cache

en: Delete selected cache files
el: Διαγραφή επιλεγμένων αρχείων cache

en: No cache file selected
el: Δεν έχει επιλεγεί αρχείο cache

en: Selected cache files have been deleted.
el: Επιλεγμένα αρχεία cache έχουν διαγραφεί.

en: threshold = %d
el: κατώφλι = %d

en: Live long and prosper.
el: Ζήσε μακροημέρευση και ευημερία.

en: To infinity and beyond.
el: Στο άπειρο και πέρα από αυτό.

en: So long, and thanks for all the fish.
el: Αντίο, και ευχαριστώ για όλα τα ψάρια.

en: Find a needle in a haystack.
el: Βρείτε μια βελόνα στα άχυρα.

en: A clever person solves a problem. A wise person avoids it.
el: Ένα έξυπνο άτομο λύνει ένα πρόβλημα. Ο σοφός το αποφεύγει.

en: I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.
el: Λυπάμαι, Ντέιβ. Φοβάμαι ότι δεν μπορώ να το κάνω αυτό.

en: With great power there must also come great responsibility.
el: Με τη μεγάλη δύναμη πρέπει να έρχεται και η μεγάλη ευθύνη.

en: It's great, we have to do it all over again!
el: Είναι σπουδαίο, πρέπει να το ξανακάνουμε από την αρχή!

en: Have You Tried Turning It Off And On Again?
el: Δοκιμάσατε να το απενεργοποιήσετε και να το ενεργοποιήσετε ξανά;

en: It's great, we'll have to do it all again!
el: Είναι υπέροχα, θα πρέπει να τα ξανακάνουμε όλα!

en: None
el: Κανένα

en: Server software:
el: Λογισμικό διακομιστή:

en: %s server
el: %s διακομιστής

en: (missing)
el: (λείπει)

en: System info
el: Πληροφορίες συστήματος

en: PHP Version:
el: Έκδοση PHP:

en: Required PHP modules:
el: Απαιτούμενες ενότητες PHP:

en: DB driver:
el: Οδηγός DB:

en: version
el: έκδοση

en: using <strong>%s</strong> syntax
el: χρησιμοποιώντας το <strong>%s</strong> σύνταξη

en: Error reporting:
el: Αναφορά σφάλματος:

en: Temporary folder:
el: Προσωρινός φάκελος:

en: Form nonce:
el: Μορφή nonce:

en: Battery level:
el: Επίπεδο μπαταρίας:

en: Dotclear info
el: Πληροφορίες Dotclear

en: Dotclear version:
el: Έκδοση Dotclear:

en: Update channel:
el: Κανάλι ενημέρωσης:

en: Channel:
el: Κανάλι:

en: version:
el: έκδοση:

en: info:
el: πληροφορίες:

en: No
el: Όχι

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Yes
el: Ναι

en: (from versions cache)
el: (από τις εκδόσεις cache)

en: Update info
el: Ενημέρωση πληροφοριών

en: Release info
el: Πληροφορίες απελευθέρωσης

en: List of compiled templates in cache
el: Λίστα των μεταγλωττισμένων προτύπων στην κρυφή μνήμη

en: Template path
el: Διαδρομή προτύπου

en: Template file
el: Αρχείο προτύπου

en: Media thumbnails sizes
el: Μεγέθη μικρογραφιών πολυμέσων

en: Size
el: Μέγεθος

en: Mode
el: Λειτουργία

en: Translated label
el: Μεταφρασμένη ετικέτα

en: System
el: Σύστημα

en: Thumbnails prefix: <code>%s</code>
el: Πρόθεμα μικρογραφιών: <code>%s</code>

en: Thumbnails file pattern: <code>%s</code> (path, filename, thumbnail code)
el: Μοτίβο αρχείων μικρογραφιών: <code>%s</code> (path, filename, thumbnail code)

en: Display template tags
el: Εμφάνιση ετικετών προτύπου

en: List of template paths
el: Κατάλογος διαδρομών προτύπων

en: Nothing unexpected or additional found.
el: Δεν βρέθηκε τίποτα απροσδόκητο ή πρόσθετο.

en: Unexpected or additional files
el: Μη αναμενόμενα ή πρόσθετα αρχεία

en: Delete selected unexpected files
el: Διαγραφή επιλεγμένων απροσδόκητων αρχείων

en: No unexpected file selected
el: Δεν έχει επιλεγεί κάποιο απροσδόκητο αρχείο

en: Selected unexpected files have been deleted.
el: Επιλεγμένα απροσδόκητα αρχεία έχουν διαγραφεί.

en: List of known URLs
el: Κατάλογος γνωστών URLs

en: base URL
el: βασική διεύθυνση URL

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Core
el: Πυρήνας

en: Distributed
el: Κατανεμημένο

en: Obsolete
el: Παρωχημένο

en: Not found but may exist
el: Δεν βρέθηκε αλλά μπορεί να υπάρχει

en: List of versions registered in the database
el: Κατάλογος των εκδόσεων που είναι καταχωρημένες στη βάση δεδομένων

en: Module
el: Ενότητα

en: Version
el: Έκδοση

en: Update versions
el: Εκδόσεις ενημέρωσης

en: Delete selected versions
el: Διαγραφή επιλεγμένων εκδόσεων

en: No version selected
el: Δεν έχει επιλεγεί έκδοση

en: Selected versions have been deleted.
el: Επιλεγμένες εκδόσεις έχουν διαγραφεί.

en: Versions have been updated.
el: Οι εκδόσεις έχουν ενημερωθεί.

en: Empty sysInfo reports cache directory
el: Άδειος κατάλογος cache αναφορών sysInfo

en: sysInfo reports cache directory emptied.
el: Το sysInfo αναφέρει ότι ο κατάλογος cache άδειασε.

en: Failed to empty sysInfo reports cache directory.
el: Απέτυχε η εκκένωση του καταλόγου cache των αναφορών sysInfo.

en: PHP info
el: Πληροφορίες PHP

en: DC Configuration
el: Διαμόρφωση DC

en: DC Constants
el: Σταθερές DC

en: Globals
el: Παγκόσμια

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Integrity
el: Ακεραιότητα

en: Unexpected
el: Απροσδόκητο

en: Autoloader
el: Αυτόματος φορτωτής

en: Authentications
el: Αυθεντικοποιήσεις

en: URL handlers
el: Χειριστές URL

en: Behaviours
el: Συμπεριφορές

en: Admin URLs
el: URLs διαχειριστή

en: Statuses
el: Καταστάσεις

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Compiled templates
el: Μεταγλωττισμένα πρότυπα

en: Template paths
el: Μονοπάτια προτύπων

en: Plugins repository (cache)
el: Αποθετήριο πρόσθετων (cache)

en: Plugins repository
el: Αποθετήριο πρόσθετων

en: Plugins repository (alternate repositories)
el: Αποθετήριο πρόσθετων (εναλλακτικά αποθετήρια)

en: Themes repository (cache)
el: Αποθετήριο θεμάτων (cache)

en: Themes repository
el: Αποθετήριο θεμάτων

en: Themes repository (alternate repositories)
el: Αποθετήριο θεμάτων (εναλλακτικά αποθετήρια)

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Editors and Syntaxes
el: Εκδότες και συντακτικά

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Exception
el: Εξαίρεση

en: DB Drivers
el: Οδηγοί DB

en: Full report
el: Πλήρης έκθεση

en: 3rd party
el: 3ο μέρος

en: Static cache
el: Στατική κρυφή μνήμη

en: Are you sure you want to remove selected template cache files?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε επιλεγμένα αρχεία προσωρινής αποθήκευσης προτύπων;

en: Are you sure you want to remove selected versions from database?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε τις επιλεγμένες εκδόσεις από τη βάση δεδομένων;

en: Are you sure you want to remove selected static cache files?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε επιλεγμένα αρχεία στατικής προσωρινής αποθήκευσης;

en: Are you sure you want to remove selected unexpected files?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε επιλεγμένα απροσδόκητα αρχεία;

en: Compiled template file not found or unreadable
el: Το αρχείο προτύπου που έχει μεταγλωττιστεί δεν βρέθηκε ή δεν είναι αναγνώσιμο

en: Static cache file not found or unreadable
el: Το αρχείο στατικής προσωρινής μνήμης δεν βρέθηκε ή δεν είναι αναγνώσιμο

en: Select a checklist:
el: Επιλέξτε μια λίστα ελέγχου:

en: Check
el: Ελέγξτε το
